0
Suma zamówienia:0,00 PLN

Klejenie fototapet flizelinowych

Klejenie fototapet flizelinowych


Znudziły Ci się tradycyjnie pomalowane ściany? Chciałbyś wprowadzić do swojego domu powiew świeżości? U nas zaprojektujesz własną fototapetę, dzięki czemu będziesz mógł ozdobić swoje ściany dowolnie wybraną grafiką lub zdjęciem. Brzmi wspaniale? To jednak nie wszystko! Klejenie tapet flizelinowych jest niezwykle łatwe, ponieważ wymaga jedynie skupienia i precyzji oraz zakupu odpowiedniego do tego kleju.

Jak zrobić własną fototapetę?


Zdajemy sobie sprawę, że trudno jest dziś zaaranżować przestrzeń domu lub mieszkania w oryginalny sposób. Różnorodność trendów skutecznie wyczerpuje pokłady rewolucyjności w dekorowaniu wnętrz. Mimo to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się ekstrawaganckimi i nietypowym ścianami. Zaprojektuj własną fototapetę, dzięki czemu będziesz mógł umieścić na niej dowolnie wybrane przez Ciebie zdjęcie czy grafikę. W ten sposób maksymalnie ją spersonalizujesz, co sprawi, że Twoje wnętrze stanie się naprawdę wyjątkowe.

Przygotowanie ściany przed klejeniem fototapet


Udało Ci się zaprojektować własną fototapetę flizelinową, a może postawiłeś na gotowy wzór? Tak czy inaczej, musisz pamiętać o tym, aby przed jej położeniem odpowiednio przygotować ścianę. Przede wszystkim powinna ona być czysta i sucha, ponieważ jest to kluczowe do zapewnienia właściwej przyczepności. W przypadku świeżej ściany pokrytej gładzią gipsową musisz zagruntować ją specjalnym środkiem lub rozwodnionym klejem do tapet. Jeśli jest ona jednak pomalowana farbą, najpierw umyj ją mydłem malarskim, a następnie odtłuść. Planujesz położyć nową fototapetę winylową w miejscu starej? Usuń wszystkie warstwy staromodnej tapety, napraw powstałe uszkodzenia i zagruntuj całą ścianę.

Fototapety wysokiej jakości – o czym powinieneś pamiętać?


Masz już odpowiednio przygotowaną ścianę? Czas zabrać się za właściwe klejenie flizelinowej fototapety! Zanim jednak przystąpisz do działania, sprawdź koniecznie jej stan. Najprościej dokonasz tego poprzez rozłożenie obok siebie wszystkich jej elementów nadrukiem do góry. Wybierz do tego suchą i czystą powierzchnię, która nie wpłynie na pogorszenie stanu samej fototapety. Warto również sprawdzić jakość jej wykonania – czy zgadza się kolorystyka oraz gramatura fragmentów na łączeniach. Jeśli zdecydowałeś się na fototapetę winylową z kilku brytów, skontroluj czy zgadza się jej wzór. Wszystkie te przygotowania wstępne mają na celu wykluczenie ewentualnych nieścisłości, które mogłyby się pojawić w trakcie klejenia fototapety.

Jak dobrze zaplanować klejenie flizelinowej fototapety?


Faktyczny proces klejenia warto rozpocząć od rozplanowania kolejności konkretnych brytów, ponieważ pozwoli to uniknąć niepożądanych pomyłek w finalnym wzorze. Pomocne może być również zaznaczenie na ścianie pionu, który znacznie ułatwi położenie pierwszego elementu fototapety. Podczas systematycznego nakładania kleju, zalecamy stosowanie wałka lub pędzla, które umożliwią naniesienie cienkiej warstwy. Radzimy także usuwanie nadmiaru kleju wilgotną gąbką od razu po ułożeniu każdego pasma fototapety. Służymy fachowym doradztwem i pomocą w wyborze fototapety wysokiej jakości. Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości!